Využijte poslední možnost výprodeje, v nabídce jsou poslední kusy skladem.

Jak vybrat pracovní oblečení pro kuchaře?

Zaměstnanci gastronomie tráví v práci častokrát několik hodin denně. Jejich práce je náročná a každý zaměstnavatel by jim měl zajistit dostatečný komfort. To může částečně zajistit nákupem gastro oděvů, které dobře padnou, jsou pohodlné a dostatečně ochranné. Pracovní oděvy v gastronomii musí být funkční. Zajišťují ochranu před poraněním a znečištěním, ale zároveň slouží jako reprezentativní prvek provozovny. Co by měl tedy zaměstnavatel pro své zaměstnance pořídit? 

Kuchařský rondon jako ikona kuchaře

Kuchařský rondon je jednoznačně nejvýraznějším kusem oděvu šéfkuchaře. Plní funkci ochrannou i estetickou. Kuchaři musí často pracovat v blízkostí horkých povrchů, ať už u otevřeného ohně, rozpálené pánvičky či vroucí vody. Základním požadavkem rondonu je jeho funkčnost v rámci bezpečnosti. Dnes se již vyrábí dvouvrstvé kuchařské rondony ze silného materiálu, které mají vyšší odolnost vůči poškození. Rondony zároveň musí být dostatečně prodyšné, aby se v teplé kuchyni kuchaři příliš nepotili. 

Druhořadou funkcí kuchařského rondonu je podpora estetického vzhledu a profesionality kuchaře. Tradiční barva rondonu je bílá, která evokuje čistotu. V poslední době je velmi oblíbená černá barva, která naopak evokuje eleganci. Černé rondony jsou často vidět u kuchařů v luxusních restauracích. Volba barvy je však pouze na vás. Barvu můžete skloubit s celkovou identitou vaší provozovny a vybrat například červenou, zelenou, hnědou nebo modrou barvu. 

   kuchyřský oděv - rondon, kalhoty, zástěra na zakázku   kucharsky rondon modry riosa

 

Kuchařské rondony používají muži i ženy. Pro své zaměstnance můžete vybrat univerzální rondon. Pokud je však vaším požadavkem pohodlnost je vhodnější sáhnout po přizpůsobeném pánském a dámském střihu

Ideální volbou je kuchařské rondony vyrobit na zakázku. Budete mít jistotu, že skvěle padnou a zároveň si vyberete požadovaný materiál. 

Kuchařské kalhoty k ochraně před úrazem

Kuchařské kalhoty podobně jako rondon plní zejména funkci ochrannou. Doporučuje se nosit pouze kalhoty dlouhé, ale v letních měsících jsou oblíbené i ¾ kalhoty či šortky. Vzniká zde však vyšší riziko úrazu. 

Kalhoty mají obvykle dvě přední kapsy a jednu zadní. Jsou vyrobeny z kvalitního odolného materiálu podobně jako rondony. Klasickou barvou je bílá, ale stále více oblíbené jsou kalhoty černé, barevné nebo vzorované. Pánské a dámské kalhoty se liší svým střihem, kdy dámské kalhoty bývají více vypasované. Kuchařské kalhoty lze vyrobit na zakázku, aby se kuchaři cítili pohodlně. 

Černé kuchařské kalhoty      Kuchařské kalhoty se vzorem

Kuchařské čepice základem hygienických opatření

Kuchařské čepice jsou typickou částí gastro oděvu kuchařů. Stejně jako rondon plní funkci estetickou a ochranou. Na výběr jsou klasické vysoké čepice, barety, kšilty nebo šátky. Čepice zabraňují padání vlasů do pokrmů. Jsou vybaveny potícími proužky, které sají pot a zabraňují jeho stékání po tváři. Tradiční barvou je opět bílá, ale dnes se již vyrábí čepice různých barev a motivů. Kuchařské čepice lze vyrobit na zakázku podle vašich přání.

Kuchařská čepice černá     Kuchařská čepice s potiskem

Doplňky ke kuchařským oděvům

Kuchařské oblečení lze vyšperkovat pomocí doplňků jako jsou:

  • knoflíky do rondonu,
  • kuchařské šátky a kravaty,
  • gastro zástěry.

Knoflíky do rondonu jsou vyrobeny z plastu a obvykle nejsou k rondonu přišity. Jsou tvořeny plastovou plochou s kuličkou, která se k rondonu přichytí. Vyrábí se různé barvy a motivy knoflíků. Lze je tedy jednoduše sladit s barvou rondonu.

Knoflíky do kuchařského rondonu

Kuchařské šátky a kravaty jsou vyrobeny z funkčních materiálů, které sají pot. Jsou snadné na údržbu a jednoduché na zavázání. Kuchařům dodávají jedinečný vzhled.

Kuchařské gastro zástěry jsou nedílnou součástí každého kuchaře. Chrání spodní oblečení kuchařů před poškozením a znečištěním. Díky nižší ceně je lze snadno nahradit či přikoupit. Zástěry se vyrábí z různých materiálů a v různých barvách. Na výběr jsou zástěry do pasu nebo s laclem. 

Kuchařský šátek brighton na krk    Kucharska kravata červena mini

Potisk a výšivky na gastro oděvy pro kuchaře

Firemní identitu můžete přenést i na gastro oděvy. Nechte si na jednotlivé kusy gastro oděvů zpracovat potisk nebo výšivku. Výšivky se provádí na všechny druhy textilních materiálů. Výšivka patří mezi nejkvalitnější potiskovou technologii. Výhodou je její odolnost a dlouhodobá životnost. Další možností je zvolit metodu sítotisk nebo flock.