Využijte poslední možnost výprodeje, v nabídce jsou poslední kusy skladem.

Jak vybrat oblečení pro zdravotníky a záchranáře?

Pracovní oděv pro zdravotníky a záchranáře musí plnit především funkci bezpečnostní a vzhledem k náročnosti práce by také měl zajistit dostatečnou míru pohodlí. Oblečení pro záchranáře a zdravotníky chrání před nebezpečnými tekutinami, žárem i jinými bezpečnostními riziky, se kterými se mohou vaši zaměstnanci během své každodenní pracovní činnosti setkat. Praktičnost je tu důležitější než design, a proto také kalhoty, bunda či vesta pro záchranáře často obsahují různé kapsy, do kterých se dají v případě potřeby schovat pracovní pomůcky.

Bezpečnostní prvky oděvů pro zdravotníky a záchranáře 

Pokud mluvíme o bezpečnosti pracovního oděvu pro záchranáře, většina z vás si zřejmě vybaví gumové rukavice, ochranu očí či roušku. Chodidla zdravotníků jsou však také velmi exponovaná. U dopravní nehody je po zemi rozsypané sklo nebo i rozlité chemikálie, někdy je zase nutný pohyb v obtížném terénu. Záchranář nikdy předem neví, co ho daný den čeká. Obuv pro záchranáře by tedy měla být pevná, odolná, nepromokavá, pohodlná a protiskluzová. 

Stejně vysokou zátěží jako boty potom trpí i kalhoty pro záchranáře. Musí odolat potřísnění například při odběrech krve a nesmí jednoduše podlehnout protržení či proříznutí. Kalhoty z čisté bavlny jsou sice pohodlné, avšak tuto funkci nejsou schopny plnit. Nejlepší je polyesterová směs, která má pro náročné podmínky mnohem lepší kvality. 

Tričko nebo polokošile pro zdravotnický personál by měly být především pohodlné a neměly by v žádném případě táhnout či škrábat. Pro pohyb v exponovaných podmínkách nebo chladnějším prostředí je potom lepší dlouhý rukáv nebo záchranářská bunda či vesta. Ochranu si zaslouží i hlava, kterou je dobré v zimě chránit před chladem zimní čepicí a v létě zase před sluncem kšiltovkou či funkčním šátkem.

Zdravotníci a záchranáři také pracují v noci a v místech, kde je nedostatečné osvětlení nebo se musí pohybovat v provozu. Kvůli viditelnosti je záchranářská uniforma opatřena četnými reflexními prvky, které je činí viditelnými pro projíždějící vozidla. Nepřehlédnutelné jsou potom neonové vesty či bundy. Reflexní prvky a nášivky pro záchranáře také usnadňují vizuální identifikaci zdravotníků v místě zásahu. 

Jednoduše řečeno, aby zdravotník mohl chránit ostatní, musí nejprve ochránit sebe.