Jak vybrat pracovní oděvy?

Výběr vhodného pracovního oděvu pro vás či vaše zaměstnance je velice důležitý a může do jisté míry ovlivnit i produktivitu práce. Spokojený pracovník v pohodlném oděvu, který chrání před vlivy prostředí, bude jistě výkonnější než ten, který se bude ošívat, trpět zimou nebo se nebude moci kvůli v příliš pevné látce ani pohnout.

Výběr pracovního oděvu závisí především na oboru a prostředí. Jiné oblečení se hodí pro práci v interiéru a jiné v exteriéru. Dělník v továrně, stavař, záchranář nebo kuchař, ti všichni mají jiné nároky na odolnost, pohodlnost i funkčnost svých pracovních oděvů. Například reflexní bunda pro záchranáře musí mít úplně jiné kvality než třeba kuchařský rondon

Všichni však potřebují oděvy kvalitní, funkční a pohodlné, které obstojí v podmínkách daného povolání. Oblečení by tedy mělo být individuálně přizpůsobeno požadavkům jednotlivých odvětví. Při výběru oblečení pro pracovní tým je třeba vzít v úvahu nejen prostředí a jeho nároky, ale třeba i pohlaví členů týmu, nároky na letní a zimní sezónu či jiné faktory. Je možné si objednat pracovní oděvy na míru vašim potřebám a opatřit je libovolnými prvky, například nášivkami či reflexními páskami.

Na co se zaměřit při výběru pracovního oděvu?

  • Švy by měly být pevné. Oděv by však neměl bránit pohybu a měl by umožnit maximální flexibilitu a pohodlí. Měl by mít tedy optimální střih a je třeba vybrat i správnou velikost. V nepohodlném oděvu nelze podat plnohodnotný pracovní výkon.
  • Materiál by měl být volen tak, aby látka neměnila své vlastnosti ani po vyprání.
  • Pokud je oděv opatřen zipy, měly by být na 100% spolehlivé a nemělo by docházet k jejich samovolnému rozepínání nebo lámání zubů zipu. Pracovní bunda, která se nedá zapnout, vás moc nezahřeje. Za výměnu zipu musíte navíc zaplatit a také je třeba počítat s časem na opravu.
  • Látka by se neměla lehce prodřít či roztrhnout. Roztržené pracovní kalhoty již neplní správnou ochrannou funkci.
  • Hodit se vám budou také vhodně umístěné kapsy nebo poutka na různé nářadí. Například montérky jsou těmito prvky často vybaveny.
  • V tmavých prostorách či na silnicích jistě oceníte reflexní oděvy.
  • V dnešní době však již nejde jen o funkčnost. Pracovní oblečení na sobě máme mnohdy větší část dne a není tedy důvod, aby bylo nevzhledné. Pracovní oděv může plnit nejen praktickou, ale i estetickou funkci. Pracovní bunda nebo tričko mohou mít stejně tak módní design jako oblečení pro volný čas.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení