Využijte poslední možnost výprodeje, v nabídce jsou poslední kusy skladem.

Jak vybrat pracovní oděvy?

Výběr vhodného pracovního oděvu pro vás či vaše zaměstnance je velice důležitý a může do jisté míry ovlivnit i produktivitu práce. Spokojený pracovník v pohodlném oděvu, který chrání před vlivy prostředí, bude jistě výkonnější než ten, který se bude ošívat, trpět zimou nebo se nebude moci kvůli v příliš pevné látce ani pohnout.

Výběr pracovního oděvu závisí především na oboru a prostředí. Jiné oblečení se hodí pro práci v interiéru a jiné v exteriéru. Dělník v továrně, stavař, záchranář nebo kuchař, ti všichni mají jiné nároky na odolnost, pohodlnost i funkčnost svých pracovních oděvů. Například reflexní bunda pro záchranáře musí mít úplně jiné kvality než třeba kuchařský rondon

Všichni však potřebují oděvy kvalitní, funkční a pohodlné, které obstojí v podmínkách daného povolání. Oblečení by tedy mělo být individuálně přizpůsobeno požadavkům jednotlivých odvětví. Při výběru oblečení pro pracovní tým je třeba vzít v úvahu nejen prostředí a jeho nároky, ale třeba i pohlaví členů týmu, nároky na letní a zimní sezónu či jiné faktory. Je možné si objednat pracovní oděvy na míru vašim potřebám a opatřit je libovolnými prvky, například nášivkami či reflexními páskami.

Na co se zaměřit při výběru pracovního oděvu?

  • Švy by měly být pevné. Oděv by však neměl bránit pohybu a měl by umožnit maximální flexibilitu a pohodlí. Měl by mít tedy optimální střih a je třeba vybrat i správnou velikost. V nepohodlném oděvu nelze podat plnohodnotný pracovní výkon.
  • Materiál by měl být volen tak, aby látka neměnila své vlastnosti ani po vyprání.
  • Pokud je oděv opatřen zipy, měly by být na 100% spolehlivé a nemělo by docházet k jejich samovolnému rozepínání nebo lámání zubů zipu. Pracovní bunda, která se nedá zapnout, vás moc nezahřeje. Za výměnu zipu musíte navíc zaplatit a také je třeba počítat s časem na opravu.
  • Látka by se neměla lehce prodřít či roztrhnout. Roztržené pracovní kalhoty již neplní správnou ochrannou funkci.
  • Hodit se vám budou také vhodně umístěné kapsy nebo poutka na různé nářadí. Například montérky jsou těmito prvky často vybaveny.
  • V tmavých prostorách či na silnicích jistě oceníte reflexní oděvy.
  • V dnešní době však již nejde jen o funkčnost. Pracovní oblečení na sobě máme mnohdy větší část dne a není tedy důvod, aby bylo nevzhledné. Pracovní oděv může plnit nejen praktickou, ale i estetickou funkci. Pracovní bunda nebo tričko mohou mít stejně tak módní design jako oblečení pro volný čas.