Využijte poslední možnost výprodeje, v nabídce jsou poslední kusy skladem.

Jaké vybrat oblečení pro pracovníky kaváren?

Kavárenství je jedním z odvětví gastronomie. Pokud tedy hledáte pohodlný a funkční gastro oděv pro zaměstnance vaší kavárny, najdete požadovaný sortiment v této obecnější kategorii. Každé gastronomické odvětví má však svá specifika a požadavky a není tomu jinak ani u kaváren.

Elegantní pracovní oděvy pro číšníky a servírky kaváren

Někde se specializují především na luxusní kávu a zaměstnávají i baristu, který ji umí připravit a mnohdy i umělecky ozdobit. Takový profesionál jistě bude mít odlišnou uniformu než běžný personál, aby v kavárně vynikla jeho výjimečnost. Někdo takový je v podstatě vizitkou kavárny a navodí první dojem. Nejen chutná káva, ale i elegantní a lehce identifikovatelná pracovní uniforma a úsměv na tváři utváří celkový zážitek, který si zákazník odnese domů. K tomu, aby zaměstnanec vypadal elegantně a profesionálně je vhodná košile či sako a elegantní pracovní kalhoty.

Ne každá kavárna ale míří tímto směrem. Jsou kavárny, které jsou už spíše cukrárnami, někde zase nabízí jednoduché snídaňové či obědové menu a připomínají spíše menší restaurace. Pokud se v kavárně připravuje jídlo nebo peče vlastní pečivo či zákusky, bude třeba i kuchařského oděvu. Někde bude stačit lehké kuchařské tričko s krátkým rukávem, jindy hygienické a bezpečnostní požadavky vyžadují kuchařský rondon či kuchařskou čepici.

Vzhled vašich zaměstnanců můžete doladit také pomocí gastro zástěry. V našem sortimentu najdete širokou nabídku zástěr různých střihů a barev. Velmi oblíbené jsou gastro zástěry s laclem, které chrání před ušpiněním nejen kalhoty, ale také trička či košile. Gastro zástěru vám rádi potiskneme vaším logem nebo ji vyrobíme přímo na míru.

Ať už však máte jakýkoliv druh kavárny, nesmí tu chybět obsluha v podobě číšníka, který nosí nápoje a pochutiny a kasíruje. Oděvy pro číšníky a servírky jsou zvláštním oddílem našeho e-shopu a jistě zde najdete vše, co budete potřebovat. Nezapomeňte také na nezbytné pouzdro s kasírkou a vhodný opasek.

Číšníci často pracují v rušném prostředí a jsou pořád v pohybu. Je tedy důležité, aby se cítili pohodlně, jelikož pohodlí a praktičnost uniformy ovlivňuje výkon zaměstnanců. Důležitou součástí pracovního oděvu jsou také boty, které by měly nejen dobře sedět, ale i chránit zaměstnance před uklouznutím. Pracovní uniformu každého pracovníka kavárny je potom možné opatřit logem či obrázkem, aby byl výsledný dojem co nejjednotnější a dobře zapamatovatelný. Pokud je váš personál vkusně a pohodlně oblečen, tak máte dobrý první dojem v kapse. Zbytek už je jen na vás!