Využijte poslední možnost výprodeje, v nabídce jsou poslední kusy skladem.

Jaké vybrat oblečení pro pracovníky v gastronomii?

Gastronomie je odvětví, ve kterém obzvláště záleží na výběru vhodného pracovního oděvu, protože kontakt mezi hostem a personálem vytváří značnou část zážitku, který si zákazník odnáší. První dojem a image jsou v gastronomii skoro tak důležité jako dobré jídlo. Většina podniků má svou vlastní uniformu, která je opatřena logem a je přizpůsobena firemní identitě. Jednobarevná uniforma se dá ozvláštnit třeba barevnou kuchařskou kravatou. Každý zákazník dle uniformního pracovního oděvu navíc ihned rozpozná, kdo je personál a na koho se obrátit.

Funkčnost, pohodlí a design gastro oděvů

Každý ze subsektorů gastronomie jako jsou například restaurace, kavárny nebo catering potřebuje trošku jiný koncept pracovního oděvu, a to jak z důvodu odlišení, tak i z důvodu funkčnosti. Obecně se však dá říct, že správný pracovní oděv pro gastronomii by měl být kombinací vzhledu a funkčnosti. Zapomínat nesmíme ani na pohodlí, jelikož spokojenost zaměstnanců se odráží na jejich pracovním nasazení.

Bezpečnost především

Zaměstnanci v gastronomii jsou celou směnu na nohou a tak potřebují oděv, který je nebude táhnout ani škrábat. Také zde existují mnohá rizika úrazu. Ostré předměty, popálení či opaření jsou ty nejčastější z nich. Pracovní oděv by měl být pomocníkem, který vaše zaměstnance před těmito nehodami ochrání. Dlouhé rukávy chrání před žárem a protiskluzová pracovní obuv zase před pádem. Dlouhé kuchařské kalhoty ochrání nohy vašeho personálu například před politím horkou tekutinou. Pro kuchaře je potom vhodná navíc ještě kuchařská zástěra, která umožní mít volné ruce a zároveň chrání kuchařský rondon před znečištěním. Rondon se často volí v bílé barvě, jelikož na té nejlépe vynikne pro gastronomii tak důležitá čistota.

Individualita díky gastro oděvům

Při výběru vhodného pracovního oděvu byste také neměli opomínat klima. Pro vysoké teploty zvolte raději lehké oblečení, ovšem s ohledem na bezpečnost a hygienické normy. Pro chladné prostředí volte oděv teplejší. Někteří pracovníci potřebují přidání jistých doplňků či funkcí pracovního oděvu. Například číšník se neobejde bez kasírky a šéfkuchaře si asi nejčastěji představíme v kuchařské čepici. Pokrývka hlavy jako je kuchařská čepice, šátek nebo kšilty také drží vlasy z čela a absorbují pot. Pro co největší individualitu nabízíme i zakázkovou výrobu, kde si můžete zvolit vše na míru vašim potřebám.